Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Sıkça Sorulan Sorular

Sağlık Raporu

 

1-Sevk belgesi düzenlenmek suretiyle maluliyet, meslek hastalığı ve kontrol muayeneleri vb nedenlerle sağlık hizmeti sunucusuna sevk edilen kişiler için düzenlenen sağlık raporları ile ilaç ve tıbbi malzeme temini de dâhil olmak üzere tedavi amacıyla düzenlenen sağlık raporları Kurumumuzca karşılanmaktadır.

2-Engellilik raporu, ehliyet raporu, vasi tayini raporu, silah ruhsatına ilişkin istenen rapor,portör muayeneleri ve işlemleri, tarama amaçlı muayene ve işlemler vb özel amaçla kullanılacak durum belirtir rapor bedelleri ile bu durumların tespitine yönelik yapılan işlem bedelleri Kurumca karşılanmamaktadır.

3-Engellilik raporu, ehliyet raporu, vasi tayini raporu, portör muayeneleri ve işlemleri, tarama amaçlı muayene ve işlemler vb özel amaçla kullanılacak durum belirtir rapor bedelleri ile bu durumların tespitine yönelik yapılan işlem bedelleri Kurumca karşılanmamaktadır.

4-Kurum birimlerince sevk belgesi düzenlenmek suretiyle maluliyet, meslek hastalığı ve kontrol muayeneleri vb nedenlerle sağlık hizmeti sunucusuna sevk edilen kişiler için düzenlenen sağlık raporları Kurumumuzca karşılandığından ücret alınmaması gerekmektedir.

5-İşe başlamak için istenen rapor özel amaçla kullanılacak durum bildirir rapor olduğundan Kurumumuzca karşılanmamaktadır.

6-Özel amaçla kullanılacak raporlar ve bunlarla ilgili muayene bedelleri Kurumumuzca karşılanmadığından kişiden ücret talep edilir.

7-Söz konusu raporlar tedavi amacıyla düzenlenen sağlık raporları olduğundan Kurumumuzca karşılanmaktadır. Bu amaçlı raporlar için kişilerden ücret talep edilemez.

 

 

 

GENEL SAĞLIK SİGORTASI

 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
 
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager