Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Genel Tanıtım

20/05/2006 tarih, 26173 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu çerçevesinde kurulmuş bulunan Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Kurumun en büyük taşra birimlerden biridir. İl Müdürlüğümüzce hizmetlerimiz ihtiyaç duyulan yerlere yeni teşkilat kurulması yoluyla yeniden yapılandırılmış olup, bu Merkezlerce yerinde verilen Sosyal Güvenlik hizmetleri dışındaki sevk ve idareye ilişkin tüm hizmetler İl Müdürlüğümüzce organize ve koordine edilmektedir.

 

5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu ile (Devredilen)  Bağ-Kur, Emekli Sandığı ve Sosyal Sigortalar Kurumunun tek çatı altında birleştirilmesi kapsamında, yeni kurumun taşra teşkilatının bir parçası olarak oluşturulan Tekirdağ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü:(Devredilen) Sosyal Sigortalar Kurumu Sigorta İşleri Genel Müdürlüğüne bağlı; Tekirdağ Sigorta İl Müdürlüğü, (Devredilen) Bağ-Kur Genel Müdürlüğü'ne bağlı; Bağ-Kur Tekirdağ İl Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumunun en büyük taşra birimlerinden biri haline gelmiştir.

04.02.2008 tarihinde Sosyal Güvenlik İl Müdürü' nün atanması ile birlikte Devredilen Sosyal Sigortalar Kurumu ve Bağ-Kur,  Mülkiyeti İl Özel İdareye ait Eski cami Mahallesi Hastane bayırı No:4 TEKİRDAĞ adresinde aynı hizmet binasında hizmet verdiklerinden birleşme kısa sürede sağlanmıştır.

 

Çiftlikönü Mahallesi tadım Sokak No:1 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ adresinde bulunan, Hizmet Binamızın yapımının tamamlanmasını müteakip 02.09.2010 tarihinden itibaren İl Müdürlüğümüz kendi Hizmet Binamızda hizmet vermeye başlamıştır.

 

Müdürlüğümüze bağlı İlimizde 9 Sosyal Güvenlik Merkezi 1 Mali Hizmetler Sosyal Güvenlik Merkezi Hizmet Vermektedir.

 

Süleyman paşa SGM

Çorlu SGM

ErgeneSGM

Çerkezköy SGM

Saray SGM

Malkara SGM

Hayrabolu SGM

Marmaraereğlisi SGM

Şarköy SGM

Mali Hizmetler SGM

 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
 
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager