Web Content Viewer Header SGK
- ${title}
Web Content Viewer Content SGK
- ${title}
Elazığ İl Müdürlüğü
Genel Tanıtım
20/05/2006 tarih, 26173 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu çerçevesinde kurulmuştur.
Elazığ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü olarak Vatandaşa güveni esas alan “ Vatandaş Odaklı” bir yönetim anlayışını benimsemekteyiz. Kurumumuzun yapılandırılmasındaki değişim ve dönüşüm son derece hızlı olmuş ve bugün geriye baktığımız zaman geldiğimiz noktada bir çok hedefe personelimizle beraber ulaşmış bulunmaktayız.
İl Müdürlüğümüzce; hizmetlerimizde ihtiyaç duyulan yerlere yeni teşkilat kurulması yoluyla yeniden yapılandırılmış olup, bu Merkezlerce yerinde verilen Sosyal Güvenlik hizmetleri dışındaki sevk ve idareye ilişkin tüm hizmetler İl Müdürlüğümüzce organize ve koordine edilmektedir. 5502 sayılı Sosyal Güvenlik Kurumu Kanunu ile (Devredilen) Bağ-Kur, Emekli Sandığı ve Sosyal Sigortalar Kurumunun tek çatı altında birleştirilmesi kapsamında, yeni kurumun taşra teşkilatının bir parçası olarak oluşturulan Elazığ Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü:
(Devredilen) Sosyal Sigortalar Kurumu Sigorta İşleri Genel Müdürlüğüne bağlı;
- Elazığ Sigorta İl Müdürlüğü,
- (Devredilen) Bağ-Kur Genel Müdürlüğü’ne bağlı;
- Bağ-Kur Elazığ İl Müdürlüğü,
İl Müdürlüğümüze bağlı 2 (iki) Sosyal Güvenlik Merkezi, 1 (Bir) Sağlık Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü bulunmaktadır.
Sosyal Güvenlik Merkezlerinin sınıflandırılmasında idari iş ve işlemler açısından;
- Sosyal Güvenlik Merkezleri,
- Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezi,
olmak üzere iki kategoriye ayrılmıştır.
Web Content Viewer Footer SGK
- ${title}