Web Content Viewer Header SGK

Actions
Loading...

Web Content Viewer Content SGK

Actions
Loading...

Genel Tanıtım

20.05.2006 tarih ve 5502 Sayılı Kanunla, Sosyal Güvenlik Kurumu Kuruluş Teşkilat, Görev ve Yetkilerine ilişkin usul ve esaslar düzenlenmiştir.

Bu Kanun ile kuruma görev ve yetki veren diğer kanunların hükümlerini uygulamak üzere; kamu tüzel kişiliğine haiz, idari ve mali acıdan özerk bu kanunda hüküm bulunmayan durumlarda özel hukuk hükümlerine tabii Sosyal Güvenlik Kurumu kurulmuş, kurum Çalışma ve Sosyal Güvenlik Başkanlığının ilgili kuruluşudur. Kurumun merkezi Ankara’dır.

  Teşkilat yapısı Merkezde Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı taşrada Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü ve İlçelerde Sosyal Güvenlik Kurumu Merkezleri şekilde yapılandırılmıştır.

İlimizde de 04.02.2008 tarihinde İl Müdürlüğümüz kurularak göreve başlamıştır.

28.04.2008 tarihinde T.C. Emekli Sandığı, BAĞ-KUR ve SSK tek çatı altında birleştirilerek Özgür Mahallesi İsmet İnönü Caddesi No: 29 BURDUR adresinde hizmet vermeye başlamıştır.

5502 sayılı yasaya istinaden İlimizde İki Sosyal Güvenlik Merkezi açılmıştır.

1- Bucak Sosyal Güvenlik Merkezimiz; Sanayi Mahallesi 2907 Sokak No:11 Bucak/Burdur Adresinde yer almakta olup, 1 Merkez Müdürü, 1 Şef, 7 Veri Hazırlama olmak üzere toplam 9 kişi ile 24.02.2014 tarihi itibariyle hizmet vermeye başlamıştır. Çeltikçi İlçesindeki vatandaşlarımıza da hizmetler Bucak Sosyal Güvenlik Merkezimizce verilmektedir.

2- Gölhisar Sosyal Güvenlik Merkezimiz; Çeşme Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:86/2 adresinde 03.01.2012 tarihinden itibaren, 1 Merkez Müdür Vekili ve 5 memur olmak üzere toplam 6 kişi ile hizmet vermektedir. Tefenni, Çavdır ve Altınyayla İlçelerindeki vatandaşlarımıza hizmetler Gölhisar SGM tarafından verilmektedir.

a) Görevlerimiz:

 Müdürlüğümüzün temel amacı; Sosyal sigortacılık temel ilkelerine dayalı etkin, adil kolay erişilebilir aktüeryal ve mali açıdan sürdürülebilir çağdaş standartlarda sosyal güvenlik sistemini yürütmektir. Müdürlüğümüz 5510 Sayılı kanun ile belirlenen Sosyal Sigortalar ile Genel Sağlık Sigortası bakımından kişileri güvence altına almak, bu sigortalardan yararlanacak kişileri ve sağlanacak hakları, bu haklardan yararlanma şartları ile finansman ve karşılama yöntemlerini Sosyal Sigortaların ve Genel Sağlık Sigortasının işleyişi ile ilgili usul ve esasları uygulamakla görevlidir.

 b) Kadro ve Personel Durumu:

 İl Müdürlüğümüzün norm kadro sayısı 104 olmasına rağmen, halen: 1 İl Müdürü, 2 İl Müdür Yardımcısı, 1 Sigorta Müdür Yardımcısı, 1 Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü, 2 Sosyal Güvenlik Merkez Müdür Vekili, 2 Avukat, 2 SGK Denetmeni, 2 SGK Denetmen Yardımcısı, 8 Şef, 40 Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni, 14 Memur, 3 İcra Memuru, 1 Aşçı, 1 Veznedar ve 2 Hizmetli, olmak üzere toplam 82 personel ile görev yapmaktadır. Verilen rakama Gölhisar ve Bucak Merkez Müdürlüklerimizin personel sayılarıda ilave edilmiştir. İl Müdürlüğümüzde toplamda 67 personel görev yapmaktadır.

 c) Bina, Lojman Diğer Sosyal ve Yardımcı Tesisler Durumu:

 İl Müdürlüğümüz, Özgür Mah. İnönü Bulvarı No:29 adresinde 3834 m² alan üzerine kurulmuş ve zemin +4 katlı binada hizmet vermektedir. 12.11.2012 tarihinde İnşaat Emlak Daire Başkanlığınca SGK Hizmet Binasının Güçlendirme ve Genel onarım işlemleri başlamış ve 6 Şubat 2014 tarihi itibariyle tamamlanarak vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlamıştır. Atatürk Mahallesi Burkent mevkii Burdur adresinde 3600 metrekare kullanım alanına sahip 6 katlı BAĞ-KUR hizmet binası SGK malı olup, İhale ile satışa çıkarılmıştır. Ayrıca lojman ve Sosyal tesisimiz bulunmamaktadır.

d) Araç – Makine Parkı ve Teçhizat Durumu:

Müdürlüğümüze ait 1 adet 15 AE 955 plakalı 2000 model Kartal SLX, 1 adet 15 NC 577 plakalı 1998 model Doğan SLX, 1 adet 15 NN 971 plakalı 2001 Siena marka olmak üzere 3 adet hizmet otomuz bulunmaktadır. Müdürlüğümüzde 1 adet faks, 2 adet fotokopi makinesi mevcuttur. Bilgisayarlarımız kurulmuş olup, on-line sistemine geçilmiştir.

 

 

Web Content Viewer Footer SGK

Actions
Loading...
 
Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu ©2016
 
Complementary Content
${loading}
${loading}
ibmCfg.controllers.navigation true true true
sharePage viewMorePage
ibmCfg.controllers.navigation
reorderPage
theme-toolbar utb-shelf
true true
wireInterface autoWiringManager